Tea Orsi: Sárkánylegendák – Blogturné + Nyereményjáték

Vajon hogyan képzelték el a különféle népek és kultúrák a sárkányokat a történelem folyamán? Félelmetes szörnyetegeknek, vagy éppen varázserejű, segítő szándékú lényeknek? A Móra Könyvkiadó újdonsága ezekre a kérdésekre keresi a választ egy csodaszép kötet formájában. Ismerjétek meg ti is Tea Orsi Sárkánylegendák című gyűjteményét, melyet Láng Anna gyönyörűséges illusztrációi díszítenek. Tartsatok velünk a nyereményjáték során, és nyerjétek meg a Kiadó által felajánlott példányt!

Kiadó: Móra Könyvkiadó, 2024
Oldalszám: 64, keménytáblás
ISBN: 9789636036461
Eredeti cím: Draghi: Storie e leggende da tutto il mondo
Fordította: Varga Zsuzsanna
Illusztrálta: Láng Anna

*Rendeld meg a könyvet kedvezményesen!*

Fülszöveg

Sárkányokról szóló történetek szinte minden nép mitológiájában szerepelnek. Ezek a lenyűgöző lények istenek bölcs társai, a természet védelmezői vagy épp hősök és lovagok ellenségeiként is megjelennek. A Sárkánylegendák tizenhat különböző ország leghíresebb tűzokádójának történetét mutatja be Észak-Európától kezdve Magyarországon át egészen Japánig bezárólag.
A kötetet Láng Anna különleges illusztráció teszik igazán élvezetes olvasmánnyá kicsik és nagyobbak számára egyaránt.

Véleményem a könyvről

A sárkányok, mint mitikus lények szinte a világ minden pontján megjelennek mesékben és legendákban, olykor legyőzendő ellenségként, máskor pedig egy egész nép védelmezőjeként. Tea Orsi a Sárkánylegendák című könyvében arra vállalkozott, hogy csokorba szedje ezen történetek legjavát a világ minden pontjáról és bemutassa egy lélegzetelállítóan gyönyörű kötetben.

A könyv 16 különböző ország sárkányokkal kapcsolatos legendáját mutatja be, melyek közül vannak ismertebbek is, mint például Szent György legendája vagy akár a walesi vörös sárkány története és vannak köztük kevésbé ismertek is, Koreából, Peruból vagy éppen Csehországból. Örültem, hogy a kötetben Magyarország is kapott egy rövid fejezetet, amelyben szó van a hétfejű sárkányokról és a magyar mennydörgésről.

Nagyon tetszik a könyv felépítése, hogy egy kislány meséli el ezeket a történeteket, aki sárkánygondozó szeretne lenni, és aki édesapjától tanulja meg mindazt, amit a sárkánynevelésről tudni kell. Az ő történetein keresztül ismerjük meg, hogy mennyi különféle sárkány létezik, például vannak, akik tüzet okádnak, vannak, akik tudnak repülni, de olyan is van, aki csak a földön tud járni, sőt olyan is van, amelyik vízben él.

Maga kötet meseszép, Láng Anna csodálatos illusztrációi ez alkalommal is fantasztikusak, nem véletlen, hogy ő az egyik kedvenc magyar illusztrátorom. Az ő rajzai is hozzájárultak ahhoz, hogy ennyire tetszett ez a kötet és talán még magánál a szövegnél is nagyobb értéket képviseltek számomra.

A szerző igazán érdekes történeteket válogatott a könyvbe főleg Európából, de a világ néhány más pontja is helyet kapott a kötetben. Ami egy picit hiányérzetet hagyott bennem az az, hogy arra számítottam, hogy ez olyan lesz, mint egy klasszikus mesekönyv és minden történet majd egy-egy kerek meseként beszél el, de akadtak benne olyan fejezetek, amik csak felszínesen, néhány mondatban mutatták be azt, hogy az adott nép hogyan képzelte el a sárkányokat (köztük Magyarország is).

Összességében nagyon tetszett ez a könyv nekem is és a fiúknak is és mindenképpen ajánlom, tényleg csodaszép és lebilincselő kötet.

*Rendeld meg a könyvet kedvezményesen!*

*Beleolvasó*

Nyereményjáték

Mostani nyereményjátékunkban a sárkányoké a főszerep! Minden állomáson találtok egy-egy borítórészletet, a ti feladatotok pedig, hogy a könyv címét beírjátok a rafflecopter-doboz megfelelő helyére!

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

a Rafflecopter giveaway

 

Állomáslista:

[Blogturné Klub]

12.19. Könyv és más
12.20. Csak olvass!
12.21. Veronika’s Reader Feeder

 

Leave a Reply