Thiago de Moraes: Mítoszok atlasza – Blogturné + Nyereményjáték

A Móra Kiadó jóvoltából egy gyönyörű, a mítoszokról szóló atlaszt tarthatunk a kezünkben, amiből megtudhatjuk, hogy a különböző népek, miként képzelték a világ felépítését, milyen érdekes mitológiai történeteik, legendáik vannak, és egyéb érdekességeket. Ezúttal négy bloggerünkkel csodálhatjátok meg ezt a kötetet, és a turné végén természetesen ti is nyerhettek egy példányt a könyvből.

Kiadó: Móra Könyvkiadó
Kiadás éve: 2018
Fordító: Zsuppán András
Oldalszám: 92 oldal

*Rendeld meg a könyvet kedvezményesen!*

*További képekért látogass el a Hetedhét oldalára!*

Fülszöveg

Mi is az a mítosz? Isteni lényekről, hősökről, régmúlt idők eseményeiről szóló monda, rege, legenda… Milyen isteneket imádtak az aztékok? Hogyan jött létre a világ a jorubák szerint? Miért veszélyes a hencegés a janomami indiánok szerint? Miért veszekedtek folyton a görög istenek? Miféle vérszívó és alakváltó lényeg bolyongtak a szláv erdőkben?

 

Véleményem a könyvről

Idén számos gyönyörű Móra Kiadós kötet fordult meg a kezemben, de Thiago de Moraes Mítoszok atlasza című kötete az egyik legszebb és leglebilincselőbb volt mind közül. A szerző ezzel a hatalmas, fantasztikus könyvvel nem kisebb dologra vállalkozott, mint hogy bemutassa a világ számos szegletének mítoszait és azt, hogy a különböző népek egykor hogyan képzelték el Földünket, az univerzumot, és hogy milyen Isteneik, szörnyeik, hőseik és legendáik voltak.   

A könyv összesen tizenkét világképet mutat be, igyekezve érinteni Földünk minden részének egy-egy kis kiemelt darabkáját. Mindegyik fejezet tartalmaz egy-egy hatalmas rajzot, amelyen szerepel, hogy hogyan képzelte el az adott nép a világ keletkezését, az univerzumot és annak legfontosabb szereplőit, legyenek azok hősök, istenek, mitológiai állatok vagy szörnyek vagy akár a mítoszok által érintett fontos helyszínek. 

Bevallom, nekem ezek a rajzok voltak a kedvenceim és órákig el tudtam böngészni rajtuk, amíg végigolvastam az összes információt a rajzokon beszámozott szereplőkről. Nagyon szép alapot adott ez a rajz és a fejezet bevezetője együtt az egyes népek mitológiáinak képzeletbeli elhelyezéséhez, ezt követően pedig már izgatottan olvasgattam az egy-egy kiemelt szereplőhöz kapcsolódó olykor ismert, de legtöbbször számomra teljesen újdonságként ható meséit. Szintén nagyon tetszettek, hogy minden fejezet végén volt egy oldal szentelve egy-egy kiemelt lénynek, helynek és tárgynak és ugyancsak nagyon szerettem a kis “Tudtad?” címkéket.

Kiemelkedőnek találtam, hogy a könyv nem elégedett meg azzal, hogy a szokásos görög-római (egyébként meglepő módon ez ki is maradt)-egyiptomi- esetleg északi tengelyen maradjon, hanem a kötetben olvashatunk többek között dél-, közép-, észak-amerikai, polinéz, japán, hindu, ír, szláv és afrikai mítoszokat is, amelyek hihetelenül érdekesek és lebilincselőek voltak. 

Nagyon tetszett, hogy a szerző egy kis humort is mindig csempészett a kötetbe, ami nagyon élvezetessé és egy kicsit kötetlenné és kevésbé szárazzá tette a könyv olvasását. A szerző sítlusa mellett szeretném kiemelni az illusztrációkat, ami gyönyörű és egyedi. 

Egy ilyen könyv megalkotása irtózatosan nagy feladat, hiszen számtalan nép még annál is több világképe található meg Földünkön és ebből akár csak tizenkettőt is kiválasztani és azokat a lehető legátfogóbbban bemutatni úgy, hogy a gyerekek is értsék és még érdekesnek is találják, szinte lehetetlen, Thiago de Moraes-nek mégis sikerült. Biztos vagyok benne, hogy elképzelhetetlen sok munka lehetett elmélyülni ezekben a mítoszokban és úgy megrajzolni ezeket a világokat és szereplőket, hogy ne csak az adott nép mítoszaiban leírtakat, hanem a saját képzeleteit is tükrözzék azok. 

Összességében tényleg csak dícsérni tudom ezt a fantasztikus könyvet, gyönyörű, érdekes, humoros és az egész világot átívelő tudást ad a gyerekeknek a Földünk népeinek meséiről és kultúrájáról.

*Rendeld meg a könyvet kedvezményesen!*

*Beleolvasó*

Nyereményjáték

Ezúttal mitológiával kapcsolatos kérdésekre kell felelnetek. Írjátok be a helyes válaszok betűjelét a Rafflecopter-doboz megfelelő helyére.

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

a Rafflecopter giveaway

Mit csinál Oshumare, amikor bronzkésével kettévágja a felhőket?
a.) esőt fakaszt
b.) villámokat
c.) szivárványt
d.) napsütést

Állomáslista:

[Blogturné Klub]

11. 07. Spirit Bliss Sárga könyves út
11. 08. Könyv és más
11. 09. Szembetűnő
11. 10. Veronika’s Reader Feeder

 

Leave a Reply